Styl glamour – nowoczesne wnętrza z charakterem

Redakcja 2016-11-30 Tagi:

Styl glamour we wnętrzach od lat cieszy się dużym gronem zwolenników. Osoby urządzające wnętrza w tym stylu cieszą się jego nietuzinkowością, zachwycają bogactwem wzorów i kolorów oraz dbają o każdy element wystroju pomieszczenia, w tym mebli i dodatków, zwracając równocześnie uwagę na najwyższą jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych. Zobaczmy zatem, jakie cechy charakterystyczne posiada styl glamour i czym się wyróżnia. Zapraszamy do lektury.

Styl glamour – cechy
Patrząc na zdjęcia wnętrz w stylu glamour już na pierwszy rzut oka w oczy rzucają się niezwykłe zestawienia. Podobnie jak w aranżacjach eklektycznych, spotykają się tutaj przedmioty zupełnie od siebie odległe. W jednym pomieszczeniu może stanąć fotel z giętymi nogami i nowoczesny stolik z metalu i szkła, a obok fantazyjnej konsolki rodem z Prowansji może stanąć krzesło z przezroczystego plastiku.

Wnętrze w stylu glamour lubi również zabawę z kolorami i fakturą. Aranżacje w stylu glamour pełne są błyszczących materiałów, kryształków, aksamitów, połyskującego metalu. Obok nich występują gładkie i matowe powierzchnie blatów, tapicerki foteli czy okładzin ściennych. Dominują mocne i ciemne kolory, a zestawienia barw mogą niektórym wydawać się szokujące.

Mieszkanie w stylu glamour jest pełne również kontrastów innego rodzaju. Mogą się w nim pojawić klasyczne meble, ale wykończone w awangardowy, nowoczesny sposób. Świetnie będzie wyglądać sofa, krzesło czy fotel w klasycznym stylu, np. na giętych nogach, obity aksamitnym materiałem z nowoczesnym wzorem.

Styl-glamour-podloga-Baront

Zdjęcie: Realizacja w stylu glamour. Podłoga dębowa, wykończenie lakier – wybarwienie szare.

Aranżacje w stylu glamour wymagają odpowiedniej oprawy. Pamiętajmy, że ten styl powinien kojarzyć się z luksusem i blaskiem. Trudno sobie zatem wyobrazić, żeby urządzając wnętrza w stylu glamour nie zadbać o podłogę czy oświetlenie.

We wnętrzach w stylu glamour świetnie będzie się prezentować podłoga nowoczesna. Stanie się ona idealnym tłem i choć nie będzie wysuwać się na pierwszy plan, to z pewnością nie pozostanie niezauważona. Doskonale sprawdzą się szerokie deski, które nadają pomieszczeniu eleganckiego i luksusowego wyglądu. Do stylu glamour najlepiej będą pasować te barwione na szaro. Nie będą przytłaczać i definiować palety barw, które mają zostać użyte w aranżacji. Na takim tle wszystkie barwy będą wyglądać pięknie.

Niektórzy miłośnicy ekstrawagancji w drewnianą podłogę mogą wpleść elementy z innego materiału. Świetnie będzie się prezentować np. kamień naturalny. To połączenie będzie pełne kontrastów, czyli idealnie wpisze się w styl glamour. Obok siebie znajdą się dwa materiały o zupełnie różnej strukturze, fakturze, kolorystyce oraz powierzchni. Jeden będzie zimny i surowy, a drugi ciepły i przyjazny. Najbardziej funkcjonalna będzie taka nowoczesna podłoga w przedpokoju. Kamień może się znaleźć w części „brudnej”, w której na podłodze często pojawia się piasek, błoto czy woda.

Styl glamour w architekturze wnętrz – odrobina blasku jest konieczna

Styl-glamour-wnetrze-Baront

Zdjęcie: Podłoga dębowa połączona z kamieniem naturalnym.

Opisując wnętrza w stylu glamour nie sposób nie powiedzieć jeszcze kilku słów na temat jego nazwy. Co oznacza styl glamour? W dosłownym tłumaczeniu jest to przepych. Nic więc dziwnego, że wnętrza w tym stylu powinny kojarzyć się z luksusem. Świetnym dodatkiem do niezwykłych kontrastów będą więc wszelkiego rodzaju dodatki, które będą wisienką na torcie i sprawią, że wnętrze wyda się eleganckie i luksusowe, jak wnętrze salonu jubilerskiego w „Śniadaniu i Tiffany’ego”.

Blask i przepych może się pojawić w formie kryształowych żyrandoli, kryształków na abażurach lampek nocnych czy jako kryształowe guziki w tapicerowanym zagłówku łóżka. W stylu glamour mogą się zresztą pojawić nie tylko kryształy, ale i inne kamienie szlachetne. Im większe i bardziej widoczne, tym lepiej.

Chcąc nadać wnętrzu blasku można również pokusić się o wyłożenie jednej ze ścian tapetą ze złocistym wzorem. Będzie on błyszczał jeszcze lepiej, gdy ściana zostanie oświetlona reflektorkami kierunkowymi. Takie światło doda wnętrzu przytulności, a złotawa ściana rozbłyśnie pełnią blasku.
Styl glamour, czyli wnętrza z rozmachem

W wnętrza w stylu glamour zaaranżowane są z największą dbałością o szczegóły. Zastosowane są w nich najwyższej jakości materiały wykończeniowe – szlachetny kamień naturalny, luksusowe podłogi drewniane czy piękne nowoczesne oświetlenie, które razem tworzą niepowtarzalną całość. Efekt końcowy aranżacji wnętrz w stylu glamour (jak w galerii zdjęć prezentującej naszą realizację) zawsze jest zaskakujący.

Jeżeli planują Państwo urządzić dom lub mieszkanie właśnie w tym stylu – zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy w stanie wykonać ekskluzywne podłogi, schody i drewniane elementy wnętrz dostosowane do najbardziej rozbudowanych oczekiwań Inwestorów.