Nowoczesne i przytulne wnętrze z drewnem w roli głównej

Redakcja 2016-12-26 Tagi:

Nowoczesne wnętrza domów wielu osobom kojarzą się z aranżacjami minimalistycznymi, zimnymi, zupełnie nieprzytulnymi. Tymczasem mieszkanie nowoczesne wcale nie musi takie być. Wystarczy użyć odpowiednich materiałów, a nawet ultranowoczesne mieszkanie stanie się bardzo przytulne. Za chwilę podpowiemy, jak stworzyć przytulne wnętrze.

Przytulne wnętrze – czyli jakie?

Na początek zastanówmy się, co to znaczy przytulne mieszkanie. Otóż jest to miejsce, w którym jest przyjemnie i miło, można odpocząć i odprężyć się. Wiele osób wskazuje również na to, że przytulne wnętrza domów kojarzą im się z bezpieczeństwem i koją ich skołatane nerwy. Krótko mówiąc są to stylowe wnętrza, w których czujemy się dobrze i z przyjemnością w nich przebywamy.

Myliłby się jednak ten, który za przytulne wnętrza domów uważałby jedynie wnętrza rustykalne czy prowansalskie. Owszem, w takich aranżacjach ciepły salon to oczywistość, ale wcale nie oznacza, że przytulny pokój dzienny nie może znaleźć się w domach urządzonych nieco nowocześniej. Mając na uwadze przytoczoną powyżej definicję można mieć pewność, że przytulny salon jest marzeniem prawie każdego posiadacza własnego lokum.

Jak urządzić przytulne wnętrze?

Przytulne-wnetrze-aranzacje-wnetrz-Baront

Na zdjęciu: Realizacja podłogi z wykorzystaniem drewna grabowego

Z pewnością kluczową rolę odgrywa w tym przypadku wybór materiałów wykończeniowych oraz dodatków. To właśnie dzięki nim aranżacja wnętrz nabierze charakteru i pozwoli nam stworzyć nowoczesne ciepłe wnętrza. Wybierając materiały wykończeniowe warto zwrócić szczególną uwagę na drewno. Niezależnie czy wystąpi ono we wnętrzu jako podłoga drewniana, meble czy też jako odsłonięta więźba dachowa lub balustrada, zawsze ociepli wnętrze.

Drewno bowiem, w przeciwieństwie do kamienia czy betonu architektonicznego, które często wypełniają modne mieszkanie, jest materiałem ciepłym. Jego obecność we wnętrzach od zawsze kojarzona jest z ciepłem domowego ogniska i bezpieczeństwem. Mimo coraz nowocześniejszych jego odsłon nadal nie straciło na aktualności i to nieprawda, że deski drewniane i nowoczesne wnętrza nie idą w parze. Jest wręcz przeciwnie. Współcześni projektanci chętnie wykorzystują drewno w swoich projektach, bo doceniają jego niezwykłe właściwości. To właśnie dzięki niemu ciepłe wnętrza w nowoczesnych aranżacjach wcale nie należą do rzadkości.

Przytulne wnętrza – aranżacje

Skoro już wiemy, że w nowoczesnych wnętrzach jest miejsce na drewno, to zastanówmy się, jak można je wykorzystać. Najbardziej oczywistym sposobem jego wykorzystania jest podłoga w salonie. Nowoczesne wnętrza mieszkań świetnie wyglądają, jeśli na podłodze pojawiają się szerokie deski drewniane, z widocznym rysunkiem drewna. Im dłuższe deski, tym ładniej i nowocześniej prezentuje się taka aranżacja. Jest nowoczesna, a jednocześnie ciepła.

Podłoga drewniana może mieć wiele odcieni, ale jeśli chcemy stworzyć jasne wnętrza, to warto zdecydować się również na jasną podłogę. Połączona z modną od paru sezonów bielą ścian sprawi, że mieszkanie będzie modne, nowoczesne, a przy tym przestronne i przytulne. Nieprawdą jest bowiem obiegowa opinia, według której duże i jasne mieszkanie nie może być przytulne. Rozmiar wnętrza nie ma wpływu na odczucie przytulności. Można bowiem spotkać bardzo małe pomieszczenie, które będzie zimne i nieprzyjazne, a więc zupełnie nieprzytulne. Można bez problemu znaleźć również wnętrza bardzo duże, które są tak zaprojektowane, że każdy odwiedzający je czuje się w nich dobrze i chce przebywać w nich jak najdłużej.

Drewno – materiał uniwersalny

Podloga-jesionowa-Baront

Na zdjęciu: Podłoga jesionowa o długości 7 metrów i szerokości 24 cm.

Pisząc o drewnie i jego roli we wnętrzach nie sposób nie powiedzieć choć kilku słów na temat jego uniwersalności. Otóż materiał ten sprawdza się nie tylko we wnętrzach w różnym stylu, ale doskonale łączy się z innymi elementami wystroju wnętrza. Doskonałym przykładem jest łączenie drewna ze szkłem. Z pozoru są to dwa zupełnie różne materiały, a jednak często występują w duecie dekorując nowoczesne mieszkania. Aranżacje z ich udziałem zachwycają nowoczesnością i zaskakują lekkością.

Drewno doskonale prezentuje się również w towarzystwie ceramiki czy kamienia. Podłoga drewniana połączona z płytkami sprawdza się fantastycznie. Jest to rozwiązanie, które pozwala nam urządzić przytulny pokój z podłogą z drewna, a w kuchni i przedpokoju postawić na praktyczną podłogę z płytek.

Na koniec chcemy jeszcze odpowiedzieć na pojawiające się często wśród urządzających nowoczesne wnętrza pytanie związane z możliwością stosowania drewna na ogrzewaniu podłogowym. Otóż ogrzewanie takie wcale nie wyklucza możliwości stosowania drewna na podłodze. Wystarczy, że będzie to deska na ogrzewanie podłogowe. Każdy z dobrych producentów desek podłogowych ma w swojej ofercie takie deski, które mają odpowiedni opór cieplny i współczynnik kurczliwości. Dzięki nim podłoga drewniana na ogrzewanie podłogowe będzie spełniała oczekiwania zarówno funkcjonalne jak i estetyczne. Ten rodzaj ogrzewania pomaga bowiem uniknąć niezbyt estetycznych grzejników, zapewnić optymalne warunki cieplne w pomieszczeniu, a drewniana podłoga w salonie pozwoli urządzić przytulny pokój.

Wszystkie osoby zainteresowane usługami naszej firmy zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu.